Prywatny detektyw Poznań - Biuro

Jak zostać detektywem?

Wielu osobom praca detektywa kojarzy się z życiem na krawędzi, szybkimi samochodami i pięknymi kobietami. Wyobrażenia na temat tej profesji są różne, ale zazwyczaj wykształcone przez filmy o słynnych bohaterach, jak James Bond czy Sherlock Holmes. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej prozaiczna i w realnym życiu zawód detektywa to przede wszystkim ciężka praca, której trzeba poświęcić się w całości. Wciąż nadal bardzo dużo osób zastanawia się jak zostać detektywem. W poniższym tekście przybliżymy realia pracy detektywa i podpowiemy jak zostać detektywem prywatnym.

Zawód detektywa regulowany jest przez prawo

Profesja detektywa oraz zakres jego działalności biura detektywistycznego jest szczegółowo opisany przez ustawę o usługach detektywistycznych. Zawarte są tam wszelkie obowiązki oraz prawa jakie obowiązują osoby wykonujące zawód detektywa. Według ustawy detektywi uprawnieni są między innymi do zbierania informacji na temat osób i jednostek organizacyjnych, sprawdzania wiarygodności informacji, poszukiwania osób zaginionych oraz mienia. Oczywiście to tylko drobny zakres obowiązków należących do pracy detektywa. Realia pracy zależą tak naprawdę od tego z jakimi sprawami przychodzić będą Klienci, a jak wiadomo życie pisze rozmaite scenariusze, dlatego praca detektywa może zdecydowanie wykraczać poza standardy opisane w ustawie.

Wymagania które trzeba spełniać jak chce się zostać detektywem?

By móc legalnie wykonywać pracę detektywa w Polsce wymagana jest stosowna licencja. Wydawana jest ona przez komendanta powiatowego Policji, osobom które posiadają polskie obywatelstwo (lub jednego z krajów UE), mieć ukończone 21 lat, posiadać minimum średnie wykształcenie oraz oświadczenie o niekaralności. Dodatkowymi atutami będą specyficzne cechy osobowości, które sprawiają, że detektyw jest skuteczny. Jak chcesz zostać detektywem prywatnym powinieneś popracować nad cierpliwością, dociekliwością, logicznym myśleniem oraz opanowaniem. Dużym atutem będzie dobra sieć kontaktów, znajomości w różnych kręgach mogą okazać się bardzo pomocne w wykonywaniu obowiązków.

Zawód detektyw 

Jeśli nadal zastanawiasz się jak zostać detektywem prywatnym lub jak zostać detektywem w policji masz już podstawową wiedzę. Zanim jednak zgłosisz się po licencję warto odbyć profesjonalny kurs lub skończyć specjalną szkołę dla detektywów, gdzie zdobędziesz umiejętności, które pomogą ci zostać detektywem w policji. Tego typu szkoły znajdują się w wielu większych miastach, a profesjonalne wykształcenie będzie zapewne sporym atutem jeśli zależy ci na pracy w policji.

Kancelaria Śledcza Poznań
ul. Nowowiejskiego 20/4
Poznań, 61-732
+48 531727273
kancelariasledcza@gmail.com


embed google map by embedgooglemap.net