Daisy Jones & The Six

Taylor Jenkins Reid po raz kolejny oszałamia jakością swojej opowieści. “Daisy Jones & The Six” (https://www.taniaksiazka.pl/daisy-jones-the-six-reid-taylor-jenkins-p-1392040.html) podbiła serca fanów dzięki niezwykłej historii o miłości do muzyki. Autorka zabiera czytelników w podróż po latach siedemdziesiątych przedstawiając losy Daisy Jones, która połączyła swoje siły z zespołem The Six, aby razem podbić świat muzyki. Bohaterowie chcą dzielić się swoją pasją z resztą globu i zawładnąć chartami. Pisarka stworzyła fikcyjny zespół dorównujący nawet The Rolling Stones. Mimo że nigdy nie istniał, czytelnik gotowy uwierzyć jest w talent artystów oraz ich zamiłowanie. Książka porusza wiele ważnych tematów taki jak zażywanie narkotyków. Bohaterowie borykają się z uzależnieniami oraz wieloma innymi problemami, które często dopadają artystów w czasach teraźniejszych, ale także wtedy. Cechą, która wyróżnia tę pozycję od innych jest sposób zapisu. Historia została opowiedziana poprzez wywiady z członkami, przeprowadzone tuż po niespodzianym rozpadzie zespołu.

O autorce

Taylor Jenkins Reid zaczęła pracę w produkcji filmowej. Po ukończeniu collegu starała pisać swoje teksty, równocześnie pracując w szkole średniej. Kiedy wreszcie udało jej się podpisać umowę i wydać pierwszą debiutancką książkę postanowiła zająć się tym na poważnie. Autorka zasłynęła z takich powieści jak “Forever, Interrupted ” czy “Maybe in Another Life”. A jednak największą sławę przyniosła jej, opublikowana już w Polsce książka pt. “Siedmiu mężów Evelyn Hugo”. Na kartach powieści można odkryć życie sławnej w Hollywood aktorki, a także sekrety, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Taylor Jenkins Reid ciągnie świetną dobrą passę książkową także przy “Daisy Jones & The Six“. Obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie tworzy kolejne dzieła.

Daisy Jones & The Six

Powieść rozpoczyna podróż z czytelnikiem, kiedy w 1979 roku najpopularniejszy na świecie zespół postanawia się rozpaść. Artyści grają swój ostatni, wspaniały koncert, gdzie bawią się z fanami jak nigdy wcześniej i nikt nie może nawet podejrzewać, że to ich ostatni występ razem. Wszystko okryte jest wielką tajemnicą, bo dlaczego zespół, który doszedł do szczytu kariery miałby ją przerwać? Autorka postanowiła stworzyć książkę w formie wywiadu, aby zaprezentować charaktery wszystkich bohaterów, całą historię z perspektywy więcej niż jednej osoby. Daje to możliwość śledzenia ich wzlotów, a także upadków podczas kariery. Taylor Jenkins Reid ukazała targające nimi emocje, kiedy nie potrafili godzić się już na kompromisy, a każde z nich zaczęło mieć inne pragnienia. To historia nie tylko o prawdziwej muzyce, ale także przestroga przed sławą i jej konsekwencjami.

Serce zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com